Pravidelná rubrika - Tipy Pavla Kříže pro seniory a jejich blízké

Milí přátelé,

těžko tomu uvěřit, ale léto nám už téměř před měsícem zamávalo na rozloučenou a astronomický podzim je tady. Zkusme na chvilku zapomenout na všechny těžkosti a omezení které přinesl do našich životů koronavirus a pokusme se najít něco, co by nám zlepšilo dobrou náladu.

Tip první:

Říjen je už tradičně hlavní sezónou růstu hub a to hlavně těch, které běžní houbaři rádi sbírají. A podle všech zpráv, letos se v lesích opravdu zadařilo. Houby rostou ve všech lokalitách, takže nad výběrem lesa ani nemusíte přemýšlet. Pokud nemáte čas nebo možnost vyrazit někam do hlubokých lesů vůbec nesmutněte. I v našem hlavním městě se dá dobře houbařit. Příměstských parků a lesíků kde houby rostou je v Praze víc než dost. Těmi nejznámějšími jsou například Krčský les, les na Kamýku, Divoká Šárka, Stromovka, Klánovické lesy mnoho dalších. Zatím ještě rostou všechny druhy letních hub jako hřiby, holubinky, kozáci, ale začínají už růst i druhy podzimní – čirůvky fialové líny, bedly, václavky, ale také ryzce a lišky. Protože kromě jedlých hub roste i spousta hub nejedlých a jedovatých buďte vždy velmi opatrní a sbírejte jen ty houby, které bezpečně znáte. Při sbírání také nikdy žádné houby neochutnávejte. Spousta jedlých hub je za syrova jedovatých. Pokud si nalezenou houbou nejste jistí, pomohou vám rádi v Mykologické poradně.

Tak co říkáte? Zbývá už jenom popadnout nějaký košík a nůž a můžete vyrazit. Vždyť co může být krásnějšího než když odhrnete větev a z jehličí se na vás usmívá celá rodinka praváků.

Tip druhý:

Máte rádi jídlo? Kdo nemá? Co může být krásnějšího než rodinná večeře s dětmi a vnoučaty. Ochutnávání, povídání, vzpomínky, zážitky a smích. Dobré jídlo, to přece není jen dopňování energie, ale obřad a zážitek, který se může změnit v krásnou vzpomínku. A co teprve, když takovou hostinu připravíte vy. Říkáte, že to teď kvůli izolaci a dalším překážkám nejde? Ale jde. Ve vzpomínkách určitě.

Můj druhý tip je zajímavá kniha autorů Kláry Cingrošové a Kláry Dvořákové: „Jak jsme vařili a jedli“.

Můžete zavzpomínat na různá jídla a třeba mezi nimi poznáte i nějaký svůj recept, který přinese krásnou vzpomínku. Knížka ale není jenom zábavná, ale i interaktivní a slouží nejen ke vzpomínání, ale i k procvičování paměti. Takže vám přeji dobrou chuť.

Tip třetí:

Tady nebudu dlouhý. Protože se zhoršilo nejen počasí, ale hlavně situace v ČR s koronavirem, budeme muset nějaký čas zase raději zůstat doma. To ale neznamená, že si ten domácí čas nemůžeme zpříjemnit.

Je to už rok, co loni v říjnu zemřel pravděpodobně nejznámější zpěvák naší země, Karel Gott. Myslím si, že svým zpěvem ovlivnil několik generací a proč si tedy nepřipomenout jeho talent zrovna tento měsíc.

Doufám, že k tomu výborně poslouží 3 CD „70 Největších hitů Karla Gotta.“

Stačí si udělat kávu nebo čaj, pohodlně se posadit a zavřít oči. Věřím, že slavíkův hlas přinese nejen dobrou náladu, ale i spoustu vzpomínek.

Už nebudu rušit.

Váš,
Pavel Kříž

Diskuze

Pro vložení příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcují k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoli vulgarismy.