Kde hledat nového zubaře?

Dotaz

Mám prosbu, jsme již senioři ze Sokolova. Můj manžel ztratil zubaře - chodil celý život k panu doktorovi, který ale v prosinci 2020 šel do důchodu. Od té doby stále chodíme a ptáme se v Sokolově a na Březové a obvoláváme zubní lékaře. Ale zatím marně.

Nyní manželovi upadla korunka ve předu a potřebuje opravu. Byli jsme na VZP - dali nám seznam lékařů, abych je obvolala. Tak dnes celý den obvolávám, ale mají všude plno a nikde ho nevzali.

Co mám dělat? Kam bych se mohla obrátit?

Za radu předem děkuji.  

Mgr. Lenka Josková

Dobrý den, 

děkujeme za Váš dotaz, se kterým se na nás obracíte. Píšete, že manžel nyní nemá zubaře, jelikož ten jeho již odešel do důchodu. Nyní se Vám nedaří sehnat zubaře nového. VZP Vám poskytla seznam zubařů, tudíž je nyní obvoláváte. 

Existuje internetová stránka České stomatologické komory, kde si ve vyhledávání zadáte obec nebo ulici a zaškrtnete políčko "Přijímá nové pacienty". Mohlo by Vám to urychlit hledání, jelikož Vám vyhledá kontakty jen na zubní lékaře, kteří mají volnou kapacitu.

Zkuste tedy mimo obvolávání kontaktů od VZP vyhledat i přes výše zmíněnou stránku. Držíme pěsti, ať se podaří zubaře zajistit!

Se srdečným pozdravem, 
Mgr. Lenka Josková