Životní pojištění

Pro mé blízké

Zkontrolujte a případně zredukujte pojistnou smlouvu

Zeptejte se svého seniora, jestli si platí životní pojištění a pokud ano, požádejte ho, ať Vám ho ukáže. V každé pojistné smlouvě jsou vypsána rizika, na které se pojištění vztahuje. I když Váš senior už nepracuje a některá rizika stojí za to zrušit (a zlevnit tím pojistku), pořád stojí za to určitá pojištění ponechat: 

  • Pojištění úrazu – tělo Vašeho blízkého už je křehčí než dříve a právě teď se toto pojištění může hodit
  • Připojištění dopravní nehody – pokud jezdí autem. Toto pojištění se však vztahuje na pojištěnou osobu i jako na chodce. Třeba když ji porazí auto na přechodu. Nebo když prudce zabrzdí tramvaj, senior v ní  upadnete a zraní se.
  • Zvažte možnost ponechat v pojistce vážná onemocnění. Vaše maminka nebo tatínek si ho platili celou dobu a právě teď se může začít hodit.
  • Pojištění smrti z jakýchkoli příčin – pokud Váš blízký zemřel a zanechá po sobě žijícího manžela (manželku), peníze z pojistky ho zajistí na další kus života. Bude si muset poradit jen s jedním příjmem (důchodem) a jestli třeba platí nájemné, vyplacení pojistky mu může vytrhnout trn z paty.

Pohlídejte:

Možná si Váš senior v rámci pojistky platil investiční složku. Informujte se v pojišťovně, kdy vzniká nárok na výplatu. Peníze se Vašim rodičům do důchodu budou jistě velmi hodit.