Rodinný kontakt

Pro mě

Zajímejte se o to, co se děje ve vaší rodině.

Připadá vám, že trávíte se svými příbuznými méně času, než byste si přáli? Některá období v životě jsou bohužel pro lidi často velmi náročná a aktuální priority či problémy mohou na nějaký čas zastínit společný kontakt.

Rozhodně však nezoufejte. Vezměte raději  iniciativu do vlastních rukou! Zavolejte svým blízkým a zeptejte se, jak se jim vede. Pokud to situace dovolí navštivte své blízké či vnoučata. Jistě váš zájem ocení, a nakonec se vše vrátí do zajetých kolejí, případně se váš kontakt zintenzivní. 

Využívejte všechny dostupné kanály komunikace

Dnešní doba nabízí úžasné možnosti, které můžete využít pro udržování vzájemného kontaktu s příbuznými a známými. Telefonování je pro vás jistě samozřejmostí, díky počítači a internetu však můžete vyzkoušet i videohovor, který umožňuje snadné spojení s příbuznými, kteří žijí opačné straně světa.

Požádejte své příbuzné, aby vám vysvětlili práci s počítačem nebo chytrým telefonem. Nemusíte ovládat všechno, stačí se naučit jenom pár funkcí, díky kterým bude udržování rodinného kontaktu mnohem snazší. 

Osobní kontakt je důležitý pro každého

Telefonování a další možnosti vzdáleného kontaktu jsou skvělá věc, ovšem nic nenahradí osobní kontakt. Domluvte si s příbuznými rozumnou frekvenci společných návštěv. Určitě by vám v tomto ohledu neměly uniknout důležitá rodinná jubilea a oslavy.

Pokud žijete sami, domluvte se, že nejdůležitější svátky v roce budete trávit u někoho ze svých blízkých – samota je v takových chvílích těžší než jindy.