Rodinný kontakt

Pro mé blízké

Udržujte se svými blízkými kontakt

Pracující člověk někdy návštěvě blízkého nepřikládá až takovou důležitost, pro seniory jsou však často zásadním okamžikem, na který se dlouho těší.

Pokud vám časové vytížení neumožňuje častější návštěvy, pokuste se s blízkým udržovat pravidelný kontakt alespoň pomocí telefonu nebo jiných komunikačních prostředků. Věřte, že váš zájem velmi pozitivně působí na psychickou pohodu vašeho blízkého.

Budujte pocit sounáležitosti

Rodinné zvyky a rituály jsou pro utužení vztahů nesmírně důležité. Určitě proto nezapomínejte pozvat svého blízkého na oslavy vaše i vašich dětí a další důležitá rodinná jubilea. Rozhodně nenechte vašeho blízkého samotného ani na Vánoce.

Noste a posílejte blízkému fotky, ukazujte vysvědčení. Požádejte děti, ať posílají pohledy z prázdninových cest. Váš blízký to velmi ocení — získá přehled a bude se cítit jako opravdová součást rodiny.

Užívejte si společně strávený čas

Pokud to jenom trochu jde, dejte vašim společným setkáním řád. Zvažte své časové možnosti a určete si alespoň přibližnou frekvenci pravidelných návštěv. Nedělní oběd nebo středeční odpoledne pro seniora zní mnohem lépe než neurčité konstatování ve formě „Někdy se zastavím“.

Setkání si poté, ideálně i s celou rodinou, pokuste užít na maximum a snažte se společně strávený čas využít opravdu plnohodnotně.