Lázně a rehabilitační cvičení

Pro mě

Zajímejte se o své možnosti 

Ptejte se a zajímejte, jaké možnosti léčby máte, a to včetně lázeňských pobytů. Návrh na lázeňskou péči vystavuje praktický lékař na základě doporučení od odborného lékaře, vše nakonec ještě posuzuje vaše pojišťovna.

Lázeňský pobyt vám může pomoci vyřešit mnoho zdravotních obtíží a zlepšit celkový zdravotní stav. Nenechte se proto odbýt — za zeptání rozhodně nic nedáte, a naopak můžeme hodně získat. 

Dbejte na svou kondici

Pohyb je důležitý pro zdraví každého z nás. Využijte toho, že máte v důchodu více času a vyzkoušejte sportovní aktivity, na které se ho dříve nedostávalo. Rozhodně vás v tomto ohledu nijak nelimituje ani váš věk. Mnoho tělocvičen, bazénů nebo wellness center má speciální programy pro seniory. Většina lekcí je navíc k dispozici za výhodnou cenu. Vyhledejte sportoviště v okolí svého bydliště nebo si klidně zacvičte i doma

Nezapomínejte ani na pohyb na čerstvém vzduchu, který je výborný pro fyzickou i psychickou pohodu. Využívejte moderních hřišť pro seniory, která v poslední době rostou v mnoha městských parcích. Choďte na výlety a procházky, vyzkoušejte jízdu na kole. Abyste si byli jistí správným postupem při cvičení, můžete svůj cvičební plán a vhodnost jednotlivých aktivit probrat s fyzioterapeutem.

Využijte speciálních programů pro seniory

Máte také možnost se zapojit do programů, které pořádají organizace zaměřené na seniory a trávení volného času. Oblíbené aktivity pořádá například občanské sdružení Život 90. Další se mohou konat také přímo ve vašem městě či příslušné městské části.