Lékař

Pro mé blízké

Na pravidelné návštěvy lékaře je nutné si udělat čas

Pokud nás netrápí akutní problém, jen málokomu se chce k lékaři. Zejména muži někdy pravidelnou lékařskou péči podceňují. Nemají na ni čas, chodí do práce a různé nemoci neřeší nebo přecházejí. To by se teď mělo změnit.

Právě odchod do důchodu je důležitým mezníkem, který s sebou kromě jiného přináší také více volného času. Váš blízký by toho měl využít a zaměřit se na zdravotní péči o sebe sama. Ideální je začít tím, že si splní všechny preventivní prohlídky, které dosud odkládal. 

K praktickému lékaři musí mít váš blízký důvěru

Dohlédněte na to, aby váš blízký měl svého praktického lékaře, kterému bude důvěřovat a k němuž bude hlavně pravidelně chodit. Pomozte svému blízkému případně s revizí jeho lékařů a úspěšným nalezením některých specialistů.

Přehled všech lékařů najdete na stránkách České lékařské komory. Můžete tak z pohodlí vyhledávat lékaře, kteří se nachází poblíž místa bydliště vašeho seniora.  

Mějte přehled o lécích a režimu léčby 

Snažte se mít také alespoň zevrubný přehled o nemocích, předepsaných lécích a režimu léčby, který váš blízký podstupuje. Ptejte se svého blízkého, jak se cítí a zda mu třeba není po nějakých lécích nevolno. Rozhodně však zpozorněte, pokud u svého blízké zpozorujete rychlý a výrazný úbytek hmotnosti.