Návštěvy lékaře a pravidelné prohlídky

Pro mě

Vytvořte si přehled svých lékařů 

Je dobré mít přehled o tom, k jakým lékařům pravidelně docházíte. Obzvlášť, pokud jste čerstvě v důchodu a návštěva některých lékařů byla například součástí zaměstnanecké zdravotní péče či benefitů, které vám zaměstnavatel v tomto ohledu poskytoval.

Udělejte si revizi ve své zdravotní péči, případně si najděte nového lékaře či specialistu. Seznam všech lékařů naleznete na stránkách České lékařské komory, kde je možné lékaře vyhledávat například podle místa bydliště či specializace. Na stránkách Známý lékař najdete také informace o lékařích všech specializací a máte možnost online konzultace.

Určitě se také nebojte požádat o pomoc své příbuzné či známé, kteří vám s výběrem jistě pomohou nebo doporučí známého lékaře, kterého sami navštěvují.

Pravidelné prohlídky neberte na lehkou váhu

Pravidelné preventivní prohlídky rozhodně nezanedbávejte, naopak, právě teď je možná nejlepší čas navštívit ordinace, kam jste se kvůli pracovnímu vytížení nedostali tak často, jak by bylo potřeba – např. oční, zubní, ale určitě i gynekologii nebo urologii. Budete si jisti, že jste v pořádku, případně můžete s řešením potenciálního problému začít včas.

Zdravotnictví je u nás v současné době na velmi vysoké úrovni — využijte této skvělé možnosti a věnujte čas prevenci. Zdraví je to nejcennější, co máme. 

Nepodceňujte zdravotní obtíže

Pokud máte nějaký drobný zdravotní problém, nepřehlížejte ho s tím, že k věku patří – časem by z něj mohl vzniknout závažný problém.

Pamatujte na to, že vždy je lepší důkladná a pravidelná prevence než později litovat, že jste problém, byť zpočátku banální, podcenili a zanedbali.