Návštěvy lékaře a pravidelné prohlídky

Pro mé blízké

Pomozte svému příbuznému s přehledem lékařů

Pokud váš blízký v nedávné době odešel do důchodu, je vhodné se kromě jiných důležitých záležitostí, zaměřit také na otázku pravidelné zdravotní péče.

Je možné, že váš příbuzný dosud řešil zdravotní péči primárně prostřednictvím firemního lékaře či smluvního zdravotnického zařízení na straně zaměstnavatele. 

Nabídněte pomocnou ruku 

Zeptejte se svého blízkého seniora, jaké lékaře navštěvuje, případně mu pomozte s tvorbou přehledu osobních lékařů, které by v rámci pravidelných prohlídek měl v nejbližší době navštívit.

Váš blízký také jistě ocení, pokud mu pomůžete s nalezením nového osobního lékaře či specialisty — přehled všech lékařů v rámci různých oborů nabízí například portál České lékařské komory

Zmiňte se o důležitosti zdravotních prohlídek

Většina starších lidí má tendenci své zdravotní problémy zlehčovat nebo je přisuzovat svému věku. Zanedbání zpočátku mírných projevů onemocnění však může vést až k závažným onemocněním.

Nejdůležitější je proto prevence. Pokuste se svému blízkému vysvětlit důležitost pravidelných zdravotních prohlídek. Pomozte mu ochránit zdraví a předcházet onemocněním, aby si mohl co nejdéle užívat kvalitního a plnohodnotného života.