Oči

Pro mé blízké

Kvalitní zrak je důležitý v každém věku

Zrak je bez nadsázky nejdůležitějším lidským smyslem. Proto je důležité o něj pečovat během celého života a obzvlášť pak v důchodovém věku.

Často se stává, že senioři svůj zhoršující se zrak přikládají přibývajícímu věku. Někdy však nemusí být na vině věk, nýbrž oční onemocnění. Pomozte svému blízkému s dodržováním prevence a s péči o zdravé oči a zrak.

Onemocnění očí není radno podceňovat

Mezi nejzávažnější onemocnění, které postihují nejčastěji osoby v důchodovém věku, patří nevratné změny na sítnici (makulární degenerace), zelený zákal nebo problémy související s vysokým nitroočním tlakem, které mohou zapříčinit i doživotní slepotu. Až u poloviny seniorů v České republice se také vyskytuje šedý zákal.

Průzkumy ukazují, že lidé, kteří podstoupili úspěšnou operaci šedého zákalu, krátkozrakosti, dalekozrakosti, astigmatismu nebo vetchozrakosti mají o čtyřicet procent vyšší naději, že se dožijí vysokého věku. Rozhodně tedy stojí za to se touto problematikou zabývat.

Prevence pomůže včas odhalit problém

Preventivní prohlídky u očního lékaře mohou odhalit onemocnění očí už v počátku. V případě, že bude problém odhalen včas, existuje mnoho způsobů řešení. Řada moderních laserových operací, které mají skvělé výsledky, dokonce hradí pojišťovna. Využijte příležitostí, které nabízí dnešní moderní doba v oblasti zdravotní péče.
Pokuste se proto třeba i díky těmto řádkům přesvědčit svého blízkého o důležitosti prevence pro zdraví očí. Rozhodně to má smysl.