Režim léčby

Pro mě

Dodržujte režim léčby

Diagnostikované choroby není radno brát na lehkou váhu. Pokud váš lékař odhalí zdravotní problém, předepíše vám příslušné léky a s ním související režim léčby, pak je rozhodně žádoucí pokusit se jej maximálně dodržovat. 

Úspěšný režim léčby se bez omezení neobejde

Režim léčby vždy do určité míry ovlivní váš život. Měli byste se s tím smířit a pokusit se mu co nejvíce přizpůsobit. Váš lékař vám nikdy nechce uškodit, ale naopak se snaží najít co nejefektivnější cesty k řešení vašeho zdravotního problému.

Mějte to na paměti, když budete mít naordinovaný léčebný režim, který bude do jisté míry omezovat vaše návyky nebo pohodlí. Až na výjimky se nejedná o zbytečně přísná nařízení. Pokud se vaší vinou léčba protahuje, berete ji do jisté míry jiným, kteří ji třeba potřebují stejně nebo dokonce více než vy.

Chraňte své zdraví a respektujte rady lékaře

V případě, že nebudete režim léčby dodržovat, může se stát, že kvůli nevhodnému jednání svou léčbu znehodnotíte, nebo v horším případě dokonce poškodíte své zdraví (např. konzumací alkoholu při některých medikacích). Lékař pak může usoudit, že taková terapie nemá smysl, a rozhodnout o jejím ukončení.

Někdy se může také stát, že vám navržený režim léčby a některé léky mohou způsobit nevolnosti, závratě, nechutenství nebo další obtíže. V tomto případě je rozhodně vhodné se obrátit na vašeho lékaře a probrat s ním jiné možnosti medikace.